حسابداری مالیاتی

خدمات حسابداری ومالیاتی در نیشابور

خدمات حسابداری ومالیاتی در نیشابور

حسابداری مالیاتی

انجام امور حسابداری وخدمات مالیاتی به اشخاص حقوقی وحقیقی در نیشابور

۲ مطلب در آذر ۱۳۹۵ ثبت شده است

رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت: سازمان امور مالیاتی کشور با اجرای دو پروژه مهم طرح جامع مالیاتی و قانون مالیات بر ارزش‌افزوده، نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد.
حسین بنی صفار، رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: امید است با اجرای دقیق و صحیح سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، زمینه عینیت یافتن اقتصاد اسلامی فراهم شود تا فرصت‌های مناسب برای نقش‌آفرینی مردم و فعالان اقتصادی در تحقق حماسه اقتصادی محقق گردد.
عضو ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران افزود: اجرای طرح جامع مالیاتی و نظام مالیات بر ارزش‌افزوده از اقدامات مهم سازمان امور مالیاتی هستند که توفیقات زیادی تاکنون در پیاده‌سازی آنها صورت گرفته است و در حال حاضر طرح جامع مالیاتی در بعضی از ادارات کل امور مالیاتی به‌صورت پایلوت اجرائی شده است که پس از نتیجه‌گیری کامل و رفع ایرادات احتمالی درکلیه ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور اجرا می‌شود.
بنی صفار تصریح کرد: در حال حاضر اتکا به بودجه نفتی، اقتصاد کشور را به اقتصاد دولتی تبدیل کرده است که برای رهایی از آن و حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی، این اتکا باید به سمت نظام مالیاتی و توسعه صادرات سوق پیدا کند.
وی یکی از سیاست‌های مالیاتی را تشویق صادرات برشمرد و نرخ صفر مالیات بر ارزش‌افزوده و استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده کالا و خدمات صادراتی را نمونه‌ای از سیاست‌های حمایتی سازمان امور مالیاتی عنوان کرد.
رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت: یقیناً پیاده‌سازی طرح جامع مالیاتی در تحقق درآمدهای مالیاتی بسیار مؤثر است چراکه سطح دسترسی به اطلاعات کافی جهت تشخیص مالیات افزایش می‌یابد و درآمدهای مالیاتی را نیز افزایش می‌دهد.
وی هدف اصلی این طرح را برقراری بیش‌ازپیش عدالت مالیاتی عنوان کرد و افزود: با اجرای طرح جامع مالیاتی، افراد با درآمد همسان، مالیات یکسانی را پرداخت می‌کنند و از فرار مالیاتی جلوگیری به عمل می‌آید.
رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران در ادامه با بیان اینکه وصول مالیات بر اساس قانون و مبتنی بر اسناد و مدارک ارائه‌شده، زمینه برقراری عدالت مالیاتی را افزایش می‌دهد، تصریح کرد: با اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، رسیدگی علی الراس منتفی می شود و سازمان امور مالیاتی صرفاً با اتکا به اسناد و مدارک ارائه‌شده می‌تواند نسبت به تشخیص مالیات اقدام نماید تا یکی از اصول مهم مالیاتی یعنی وصول درست و صحیح مالیات
محقق گردد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ آذر ۹۵ ، ۲۰:۳۰
مجتبی معینی زاده

رییس اتحادیه طلا و جواهر زنجان از تعطیلی مغازه‌های طلافروشی این استان به دلیل بالا بودن میزان مالیات بر ارزش افزوده طلا خبر داد.

سید محمد صفایی ، درباره اعتراض بازار طلا فروشان زنجان نسبت به بالا بودن مالیات بر ارزش افزوده طلا عنوان کرد: در دو روز گذشته حدود هفت - هشت مورد برگه مالیات ارزش افزوده با مبلغ ۲۰۰ و ۳۰۰ میلیون ابلاغ شده است که مربوط به سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ می‌شده است.

وی افزود: در پی این موضوع برخی از همکاران در بازار طلافروشان زنجان اعتراض خود را با توجه به رکود حاکم بر بازار اعلام کردند و برخی از همکاران نیز موفق به دریافت مالیات بر ارزش افزوده نشدند و مغازه‌های خود را بستند.

رییس اتحادیه طلا و جواهر زنجان ادامه داد: مغازه‌های بازار طلا فروشان در زنجان تعطیل هستند اما با پیگیرهایی که با معاونت امنیت سیاسی استانداری و با مدیرکل دارایی صورت گرفت، تصمیم گرفته شد که از امروز مغازه‌ها فعالیت‌شان را انجام دهند.

صفایی اضافه کرد: اعتراض همکاران ما مربوط به شرایط فعلی بازار و رکود موجود در بازار است که روز به روز بدتر شده است و مالیات بر ارزش افزوده با رقم فعلی (۹ درصد) قابل پرداخت نیست و باید در این زمینه تعامل و همکاری لازم با اداره امور دارایی برای لحاظ کردن تخفیف در مالیات بر ارزش افزوده انجام شود.

وی اظهار امیدواری کرد که با مذاکرات انجام شده، حداکثر تخفیف برای مالیات بر ارزش افزوده طلا لحاظ شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ آذر ۹۵ ، ۲۰:۲۶
مجتبی معینی زاده