حسابداری مالیاتی

خدمات حسابداری ومالیاتی در نیشابور

حسابداری مالیاتی

خدمات حسابداری ومالیاتی در نیشابور

مشخصات بلاگ
حسابداری مالیاتی

انجام امور حسابداری وخدمات مالیاتی به اشخاص حقوقی وحقیقی در نیشابور

۴ مطلب در مهر ۱۳۹۶ ثبت شده است

مصوبه مالیاتی کمیسیون اقتصادی مجلس

💠 سیده فاطمه حسینی از بررسی لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر صندوق مکانیزه فروش در جلسه بعدازظهر امروز ( یکشنبه ) کمیسیون اقتصادی خبر داد و گفت که در این جلسه برخی مواد این لایحه بررسی و تصویب شده است.

💠 در مصوبه امروز کمیسیون آمده است که تمامی اطلاعات مودیان که از سامانه صندوق فروش به پایگاه اطلاعاتی سازمان مالیاتی منتقل می شود محرمانه است و سازمان مجاز به افشای آن نیست مگر با حکم مراجع قضایی و سازمان صرفا می تواند با حفظ محرمانگی اطلاعات نسبت تشخیص و وصول مالیات اقدام کند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ مهر ۹۶ ، ۱۸:۲۱
مجتبی معینی زاده
امام جمعه آیسک [ در استان خراسان جنوبی ] از فشار مالیاتی بر صنوف و تولید کنندگان شهرستان انتقاد کرد و گفت: باید وضعیت موجود اصلاح شود در غیر این صورت بسیاری از صنوف و کارگاه ها به تعطیلی کشیده خواهد شد.

🔰 حجت الاسلام و المسلمین حسین عرب در گفتگو با مهر، اظهارکرد: مالیات مشکلات زیادی برای اصناف و تولیدکنندگان منطقه ایجاد کرده و امیدواریم وضعیت موجود  اصلاح شود در غیر این صورت بسیاری از صنوف و کارگاه های ما به تعطیلی کشیده خواهد شد و بر جمع بیکاران جامعه افزوده می شود.

🔰 وی تصریح کرد: وقتی درآمد تولید کننده و یا کسبه ما بشدت کاهش یافته است باید پرسید چرا مالیات او افزایش یافته است و ملاک محاسبه چه فرمول و یا قاعده ای بوده است.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ مهر ۹۶ ، ۱۸:۱۸
مجتبی معینی زاده

محرم آمد بیا ای دل دوباره تا خیمه آقا

🏴خبر کن ای دل همین امشب، تمام غمهای عالم را🏴
🏴که غرق خون در افق دیدم، هلال ماه محرم را🏴
🏴سلام ای هلال مه نو رسیده، که غرق غباری و رنگت پریده🏴
🏴مگر تو عزادار ماه تمامی؟ که در خون نشستی و قدت خمیده🏴
🏴آمد، ماه آه و اشک و ماتم / دل را، میسپارم دست این غم
🏴

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ مهر ۹۶ ، ۰۸:۵۷
مجتبی معینی زاده

ماجرای تشنج در بازار رفسنجان چه بود.....................حضور مامورین مالیات در ساعات غیر اداری!

روز یک شنبه مورخ 96/06/25 ماموران اداره مالیات در ساعت غیر اداری جهت اخذ شماره حساب و شماره دستگاه کارت خوان بدون ارائه مجوز، وارد بازار شده و فضای بازار را متشج کرده اند.
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، طبق گزارش داده شده توسط این واحد صنفی روز پنجشنبه مورخ ۲۲ / ۶ / ۹۶ نامه‌ای از طرف سازمان امور مالیاتی با عنوان عدم رعایت ضوابط و عدم خوانایی موارد فروش با ارائه صورت حساب مربوط به سال ۹۱ طبق بند اجرایی ۱۶۹ ارسال شده است و برای این واحد صنفی بدل فروشی، مبلغ ۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، مربوط به سال ۹۱ جریمه مقرر کرده اند.
مسئول این واحد صنفی اظهار داشت: طی چندین سال مغازه داری و مراجعه به سازمان امور مالیاتی تا به حال بابت بند اجرایی ۱۶۹ از طرف سازمان نه اطلاع رسانی شده بود و نه مبلغی از واحد‌های صنفی دریافت کرده بودند، جالب اینجاست که صورت حساب و جریمه مربوط به سال ۹۱ را بعد از گذشت ۵ سال ارسال کرده اند و خواستار مطالبه آن هستند.
وی ادامه داد: طبق اسناد و مدارک موجود در اداره امور مالیاتی این واحد صنفی تمامی مبالغ تعیین شده از طرف سازمان امور مالیاتی را در سال ۹۱ پرداخت کرده و پرونده سال ۹۱ بسته شده بود.
حال سوال اینجاست که، اگر بند ۱۶۹ اجرایی وجود داشته، چرا در سال ۹۱ هیچ ابلاغیه و هیچ اطلاع رسانی به واحد‌های صنفی نشده، و اگر این قانون به تازگی تصویب شده، چرا از سال ۹۱ شروع به بررسی صورت حساب‌ها کرده اند و جریمه با مبالغ بالا تعیین می‌کنند؟
این مغازه دار گفت:: این در حالی است که برای واحد صنفی بنده با توجه به فروش ضعیفی که دارم مبلغ ۳ میلیون و ۱۵۰ جریمه بریده اند، اما برای واحد‌های طلا فروشی که مبلغ‌ها چند ده میلیونی بوده و اکثرا از ۳۰ میلیون به بالا جریمه مقرر کرده اند، که با وجود این همه مشکلات اقتصادی موجود، باعث بر هم ریختن جو بازار و تحت فشار گذاشتن کسبه شده اند.
در ادامه گفت:: حال بعد از ارسال این ابلاغیه‌ها به واحد‌های صنفی، ماموران خود را به بازار فرستاده و از تک به تک مغازه داران بدون ارائه مجوز درخواست ارائه شماره کارت خوان و شماره حساب مغازه را جهت بررسی تراکنش‌های واحد‌های صنفی دارند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ مهر ۹۶ ، ۰۸:۵۶
مجتبی معینی زاده